Kurs UDT Bydgoszcz
Potrzebujesz kursu zawodowego w Bydgoszczy? Jesteśmy tu po to, żeby Ci doradzić i pomóc.
Proponujemy możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności przy eksploatacji żurawi przeładunkowych oraz przenośnych. Dzięki nam zyskasz kompetencje konieczne dla poprawnej eksploatacji żurawia wieżowego, przygotujemy Cię także do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego. W ofercie mamy także kurs na wózki widłowe, którego zamysłem jest wyuczenie chętnych na operatorów do fachowej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE.
Oficjalnie otworzyliśmy naszą firmę już ponad 59 lat temu, w 1961 roku i od tamtego momentu stale. Wizją naszej instytucji jest maksymalizowanie satysfakcji naszych klientów przez dostarczanie usług najwyższej klasy w niezwykle przystępnej cenie dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych oraz technicznych. Na co dzień pracujemy nad organizowaniem szkoleń (kurs wózki widłowe, kurs żurawia wieżowego, kurs HDS, kurs podnośniki). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zmienialiśmy charakter działalności, ale zawsze szkolenia zawodowe były podstawową usługą, którą wykonywaliśmy. Konsekwentne postępowania pozwoliły stworzyć instytucję będącą wzorem stabilności w branży szkoleniowej. Ta metoda wymagała determinacji, koncepcji oraz szczęścia do ludzi, którzy wspólnie budowali oraz ciągle kształtują naszą spółkę. To dzięki Wam wypatrujemy unikatowych rozwiązań i zdecydowanie chwytamy okazje na realizowanie czegoś nowego.
Priorytetem naszej spółki jest uzyskanie Państwa zaufania oraz zapewnienie Państwu komfortu korzystania z naszej oferty. Jeżeli wpisałeś/łaś w Google Kurs żurawia wieżowego Bydgoszcz lub Kurs podnośniki Bydgoszcz niezmiernie cieszymy się, że trafiłeś/łaś właśnie na naszą stronę. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nawet jeśli znalazłeś/łaś się tu zupełnie przypadkiem. I tak z otwartymi ramionami powitamy Cię w gronie naszych zadowolonych klientów. :) To nasza misja - chcemy być solidną, profesjonalną oraz doświadczoną instytucją dostarczającą dla swoich konsumentów towary i usługi najwyższej jakości, a kluczowymi wyznacznikami naszych działań są: jakość, kompetencje, standardy.
Ogólnie panuje błędne przekonanie, iż, żeby ulepszyć swoje możliwości na rynku pracy, należy nabyć specjalistyczne wykształcenie. Taka okoliczność skazywałaby pracowników fizycznych, stanowiących z resztą największy procent osób zatrudnionych w Polsce, na stałą pensję bez sposobności rozwoju i awansu. Jednak w rzeczywistości szansa odniesienia sukcesu zawodowego zależna jest od nieprzerwanego powiększania kwalifikacji, niezależnie od specjalizacji. Jednym z ciekawych i zdecydowanie niezwykle perspektywicznych rozwiązań jest kurs obsługi HDS. Hydrauliczny dźwig samochodowy (czyli HDS) to maszyna niezmiernie często używana w pracach związanych z transportem. Sprzęt znany pod nazwą „żurawia przenośnego” pozwoli na załadunek, rozładunek oraz transport gabarytów bez konieczności korzystania z innych urządzeń.
Ze względu na swoje właściwości HDS jest stosowany przede wszystkim w robotach ogólnobudowlanych, działaniach magazynowych, logistycznych, a także wielu różnych, nieraz niebanalnych realizacjach: w środowisku lokalnym, przemysłowym, a nawet leśnym. Do eksploatacji żurawi konieczne jest dysponowanie stosownymi kwalifikacjami zawodowymi. Na rynku można znaleźć wyjątkowo dużo ofert pracy na stanowisko operatora HDS, nie tylko w kraju lecz także za granicą. Sam kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, prowadzone przez fachowców z branży. W trakcie kursu na operatora HDS omówione zostają wszystkie najistotniejsze aspekty profesji operatora HDS-u zaczynając od kwestii prawnych, technicznych przez regulaminy BHP aż do eksploatacji urządzeń.
Zajęcia teoretyczne w ramach kursu obsługi dźwigów prowadzone przez osobę dysponująca wiedzę merytoryczną w zakresie obsługi. Partycypanci kursu otrzymują od pracowników Urzędu Dozoru Technicznego materiały szkoleniowe w postaci skryptu papierowego lub multimedialnego. Kurs na HDS to także zajęcia praktyczne. Przeprowadzane są one przez szkoleniowców posiadających odpowiednie kwalifikacje z zakresu eksploatacji żurawi. Ćwiczenia praktyczne realizowane są z zastosowaniem urządzenia spełniającego wszystkie wymagania dozoru technicznego, w szczególności powinno mieć ważne badania okresowe wykonywane przed Urząd Dozoru Technicznego oraz wymagania BHP. Miejsce zajęć praktycznych powinno być jasno oznakowane. Przed podjęciem pracy partycypanci kursu zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego są zapoznani ze specyfiką danego urządzenia. Jeśli egzamin przeprowadza się w zakładzie pracy to przed egzaminem należy przygotować księgę rewizyjną urządzenia w której jest pozytywna decyzja UDT oraz wpis restauratora.
Fundamentem na jakim stawiamy nasz układ jest moralność i najznakomitsza jakość oferowanych usług. Dbamy naszych współpracowników, kontrahentów, wspólników oraz ich potrzeby. Z respektem przystępujemy do każdego zlecenia, postępując zgodnie z uzgodnieniami umów. W stosunkach z naszymi konsumentami, partnerami oraz współpracownikami jesteśmy szczerzy, solidni i jaśni. Mamy świadomość, iż plastyczność i swoboda dopasowywania się do zmieniających się realiów – była, jest i będzie – naszym atutem. Pamiętając o tym, staramy się ten plus wykorzystywać wyrabiając wzory konsolidacji z klientami oparte na ich faktycznych potrzebach i rozsądnych możliwościach. Naszą czołową maksymą jest udzielenie naszym kontrahentom dostępu do zrozumiałej informacji na temat kosztów oferowanych przez nas usług. W dowolnej chwili możecie Państwo zażądać takich wiadomości drogą elektroniczną, za pośrednictwem wskazanego e-maila, bądź telefonicznie podczas konferencji z naszym doradcą. Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, ukazując: najefektywniejsze, najsolidniejsze oraz najtańsze - rozwiązania. Dzięki temu szanujemy Twój czas i portfel. Systematycznie pracujemy na Twoje zaufanie!
Charakterystyka organizowanych kursów na wózki widłowe (jezdniowe)
Zgodnie z indywidualnymi potrzebami kursantów dostosowujemy terminy i godziny zajęć. Kurs na wózki widłowe obejmuje wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy zajęć w części teoretycznej otrzymują materiały dydaktyczne w formie drukowanej lub elektronicznej. Na zajęciach praktycznych uczymy bezpiecznej obsługi tych pojazdów. Kurs na wózki kończy się egzaminem, a w przypadku jego zaliczenia dochodzi do wręczenia stosownych uprawnień.
Dlaczego szkolenie na wózki widłowe?
- Nasza firma organizuje kurs, w którego trakcie zainteresowani dowiadują się, jak odpowiednio eksploatować wózki widłowe. Udział w takim szkoleniu umożliwia uzyskanie i polepszanie predyspozycji w tejże branży.
- Kursant może później podejść do egzaminu zawodowego, którego zdanie gwarantuje mu osiągnięcie prawidłowych umiejętności, poświadczonych odpowiednim certyfikatem.
- Dysponowanie takim atestem ułatwia danej jednostce znalezienie pracy w zawodzie operatora wózka widłowego.
Kurs żurawia wieżowego w Bydgoszczy
Tel. 663 410 645 E-mail: biuro@udt-bydgoszcz.pl
Zadzwoń do nas w godzinach od 9:00 do 16:00
od poniedziałku do piątku
Gdzie nas znajdziesz
Obszar naszej działalności to województwo kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz oraz okoliczne miejscowości. Mimo to stale podnosimy swoje kwalifikacje świadcząc usługi dla klientów z całej Polski, dlatego współpracę podejmiemy również z klientami z innych regionów.
Co mamy w ofercie?
- Kurs na wózki widłowe
- Kurs podnośniki
- Kurs HDS - żuraw wieżowy
- Kurs operator suwnic
- Kurs operator dźwigu towarowego
- Szkolenie środki ochrony roślin
- Szkolenie BHP dla osób na stanowisku SIP
Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami, dzwoniąc lub pisząc do nas.
Najczęściej zadawane pytania
Co po szkoleniu HDS?
Po ukończeniu szkolenia kandydat na operatora może przystąpić do Państwowego egzaminu. Przyzwoicie wykwalifikowany operator, który pomyślnie zakończył kurs HDS, posiada obszerną wiedzę dotyczącą wykorzystania i konfiguracji żurawia, podstaw poprawnej obsługi oraz procedur stosowanych podczas wypadku lub awarii. Kurs dotyczy dźwigów stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, a także samojezdnych (instalowanych na pojazdach). Zaliczony egzamin skutkuje uzyskaniem długotrwałego zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT, dzięki któremu można pracować na stanowisku operatora HDS. Upoważnia ono do obsługi wszystkich typów hydraulicznych dźwigów samochodowych – każdej marki, o dowolnym udźwigu, wysięgu czy osprzęcie dodatkowym (chwytaki, wciągarki itp.). Operatorem HDS może zostać każdy, kto ma ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe oraz cieszy się stanem zdrowia ułatwiającym bezproblemowe praktykowanie fachu. Musi on także pozytywnie przejść kurs na HDS. Sama praca operatora HDS jest trudna, lecz dobrze płatna, a przy tym satysfakcjonująca. Warto pamiętać, że ciąży na nim odpowiedzialność za powierzoną aparaturę, towary oraz współpracowników. Podlega też ścisłej kontroli pod kątem respektowania regulaminów BHP. Niemniej jednak możliwość rozwoju zawodowego operatora HDS jest niebywale atrakcyjna i zdecydowanie warto ją rozważyć w kontekście udoskonalania swojej sytuacji materialnej i życiowej.
Kurs na wózki widłowe - jak wygląda egzamin?
Egzamin, podobnie jak kurs na operatora wózka widłowego, składa się z części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej zdającemu zadaje się pięć pytań na temat określonej grupy pojazdów. Do zaliczenia sprawdzianu niezbędne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na przynajmniej trzy z poruszonych zagadnień. Dopiero wówczas można przystąpić do egzaminu z części praktycznej. Na tym etapie kursant musi wykazać się umiejętnością kierowania wózkiem widłowym, w tym zdolnością do podnoszenia, opuszczenia oraz przewożenia towarów, jak również manewrowania pomiędzy ustawionymi przeszkodami. Czas trwania obu części egzaminu nie powinien przekraczać dwóch godzin.
Cena szkolenia - ile kosztuje kurs wózki widłowe i co obejmuje?
- zajęcia teoretyczne i praktyczne
- materiałów szkoleniowych oraz testów
- egzamin
Aktualna cena za kurs na wózki widłowe to 600zł IIWJO, 800zł IWJO bez ukrytych opłat. Jesteśmy w pełni specjalistycznym organizatorem różnorodnych kursów, takich jak np. kurs na wózki widłowe. Świetnie stworzona baza szkoleniowa w obszarze zajęć teoretycznych i praktycznych, a także rewelacyjnie przygotowani do realizacji określonych zadań szkoleniowych dydaktycy oraz specjaliści spełniają wszelkie potrzeby oraz wymagania uczestników, oferując im kurs, w ramach którego szkolą się, jak eksploatować wózki widłowe. Posiadane upoważnienia całkowicie zezwalają na realizację przedsięwzięć, włącznie z organizacją egzaminów i wydawaniem adekwatnych zaświadczeń kwalifikacyjnych, co czyni z nas wartego zaufania podmiotu szkoleniowego.
Dla kogo przeznaczone są szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych?
Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie kandydatów na operatorów do profesjonalnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE. Prowadzone w naszym ośrodku w Bydgoszczy szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych i w rezultacie określone uprawnienia UDT dedykowane są osobom, które spełniają określone wymagania.
- ukończone 18 lat,
- stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy obsługującego wózki widłowe
- dysponowanie określoną wiedzą teoretyczną oraz praktyką w zakresie obsługi wózków widłowych poświadczoną we wniosku przez ubiegającego się o uprawnienie UDT
- pełna znajomość instrukcji eksploatacji znanego typu wózka (jezdniowego) oraz instrukcji BHP
- znajomość wybranych zagadnień z zakresu przepisów prawnych dotyczących urządzeń transportu bliskiego
- umiejętność praktycznej obsługi wózków widłowych, znajomość podstaw ich budowy
- znajomość przepisów BHP
Kurs na wózki widłowe – jakie są kategorie uprawnień?
Zgodnie z zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego wyodrębnia się trzy podstawowe kategorie uprawnień, które zdobywają uczestnicy kursów na operatora wózka widłowego. Są to kolejno:
- I WJO (nadrzędna) – upoważnia posiadaczy do obsługiwania różnego rodzaju pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów na niewielkie odległości; mogą mieć one rozmaitą wysokość podnoszenia oraz dowolny udźwig, dotyczy to również modeli ze zmiennym wysięgnikiem oraz unoszących operatorów;
- II WJO (węższa) – osoby dysponujące tą kategorią uprawnień mogą posługiwać się tylko wózkami jezdniowymi o różnym typie napędu oraz wysokości unoszenia;
- III WJO (najbardziej ograniczona) – operatorzy, którzy ukończyli ten kurs na wózki, mają możliwość kierowania tylko pojazdami widłowymi jezdniowymi, nie dotyczy to modeli wyposażonych w kabiny lub podesty do stania.
Przy staraniu się o uzyskanie kwalifikacji do posługiwania się tego typu sprzętem, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, którym pracownik ma zamiar operować w przyszłości.
Ostatnio zrealizowane kursy:
szkolenie wciągarki i wciągniki Tuchola, uprawnienia na operatora wózków widłowych Janikowo, kurs i uprawnienia na operatora suwnic Wąbrzeźno, szkolenie BHP Chełmża, kurs konserwator suwnic Żnin, szkolenie na żurawie przenośne Grudziądz, uprawnienia na żuraw budowlany Chełmno, kurs HDS Włocławek, kurs HDS - operator żurawi przenośnych Brodnica, kurs obsługi suwnic/cięgników Aleksandrów Kujawski, kurs operator suwnicy z poziomu (0) roboczego IIS Toruń, kurs wózki widłowe Szubin, kurs operator żurawi przenośnych typu HDS Nakło nad Notecią, kurs suwnice Lipno, kurs suwnice Kruszwica, kurs operator żurawi wieżowych Mogilno, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia Koronowo, kurs podnośniki Bydgoszcz, kurs na suwnice Ciechocinek, kurs kurs żurawia wieżowego Rypin, kurs żuraw wieżowy Golub-Dobrzyń, kurs na wózki widłowe Solec Kujawski, kurs operator suwnic Inowrocław, szkolenie na operatora żurawia Sępólno Krajeńskie, kurs na podnośniki Świecie, uprawnienia na wózki widłowe - jezdniowe Żnin